Oprava fary

1. říjen 2015

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně budovy fary, Vás chceme informovat o zahájení stavebních prací.

Několik let nebyla farní budova využívaná a to se projevilo na jejím dnešním stavu. Zdivo a podlahy v přízemí jsou "obohaceny" o plísně a vlhkost, elektroinstalace nevyhovuje normám, rozvody vody jsou zaneseny a ve výčtu věcí, které by měly být opraveny, bychom mohli pokračovat dále.

Proto se dne 7. září. 2015 začalo s postupnými opravami. Přízemí bylo vyklizeno a firma Prins začala s tzv. podřezáním obvodových a vnitřních příček. Dále by se mělo pokračovat s vykopáním a odizolováním podlah, odstraněním vlhkého zdiva, provedení nových instalací podlah a omítek.

O konkrétním využití farních prostor nebylo ještě rozhodnuto. Všechny práce jsou samozřejmě závislé na množství financí, které se podaří získat. První krok k odizolování příček byl udělán i za přispění obce Halenkovice a tak doufejme, že fara nebude jen "zakonzervována" a na dalších pracech se bude postupně pokračovat.

Proto uvítáme jakoukoliv pomoc finanční, materiálovou i formou brigád. V případě jakýchkoliv dotazů se informujte u otce Bohumila.

foto: (vl)