Milé děti

Zmrtvýchvstání Páně
15. duben 2020

Určitě jste se vždy těšily, že při každé nedělní mši svaté, si můžete vybrat rybičku z košíčku. Vaše lodičky měly ve svých sítích stále více rybiček. Bohužel díky nemoci nemůžeme chodit do kostela a získávat další rybičky.

Protože musíme dodržovat určitá pravidla a nemůžeme se setkávat ani na faře, mám pro vás všechny nápad, abychom se nenudili. O Velikonocích jsme mohli sledovat mši svatou skrze televizi nebo internet.

Slyšeli jsme o tom, jak Pán Ježíš spolu s apoštoly na Zelený čtvrtek prožili společnou večeři. Jak potom byl Pán Ježíš v zahradě zajat a souzen. Na Velký pátek byl odsouzen a byl za nás ukřižován. O nedělním ránu, byl slavně vzkříšen z mrtvých. Tím nás zachránil a tak nám otevřel cestu k novému životu. Ukázal nám, že když jej budeme s láskou následovat i my, přijdeme do nebe.

Namalujte jak to asi vypadalo, když byl Pán Ježíš vzkříšen. Můžete poprosit rodiče, abyste si tuto událost společně přečetli v Písmu svatém. Vaší představivosti se meze nekladou. Budu se těšit, že pošlete své obrázky buď na moji adresu nebo na adresu webových stránek naší farnosti vl@farnosthalenkovice.eu. Obrázky vytiskneme a vystavíme v kostele až se opět otevře a budeme moci přijít na mši svatou. Obrázky rovněž zveřejníme v naší fotogalerii. Bude to velké překvapení pro nás všechny, jak si kdo tuto největší událost v lidských dějinách představuje.

Tak neváhejte a malujte!!!

Teta Katka