Povídání na faře s dětmi

děti na faře
20. prosinec 2023

Milí farníci,
v předvečer třetího adventního víkendu jsme se po dlouhé době opět sešli na naší faře, kde jsme měli netradiční výuku náboženství pro naše nejmenší farníky – děti. Opět za námi přijela paní Renatka Macháčková Dostálková se svojí katechezí dobrého pastýře. Tentokrát si pro nás připravila povídání, jak jinak před Vánocemi než o narození Ježíška v Betlémě.

To, že Vánoce už klepou na dveře, jsme ucítili i svými smysly. Paní Miriam pro nás připravila malé občerstvení v podobě teplého čaje, ale hlavně chutného vánočního cukroví. Když jsme trochu zaplnili svá bříška, pustili jsme se do povídání. Na úvod jsme si řekli, ale taky ukázali na dřevěné vkládací mapce odkud pochází Panna Maria, kam a proč putovali se svatým Josefem a kde se vlastně Ten Ježíšek narodil.

S pomocí malého dřevěného divadýlka nám Renatka vyprávěla příběh o tom, jak se pastýřům zjevil anděl Páně a zvěstoval jim radostnou novinu o tom, že se v městě Betlémě narodí Spasitel, který přinese radost všem lidem na Zemi. Vymalovali jsme si obrázek svaté rodiny, společně si zazpívali a všichni jsme malému Ježíškovi v jesličkách pošeptali svá tajná přání.

Také jsme se zamysleli a říkali co my bychom malému Ježíškovi donesli k jeho jesličkám. Někdo drahokamy, někdo hračky, knížky, někdo možná peřinu... Ale nakonec jsme se shodli na tom, že ty nejvzácnější dárky se nedají koupit ani zabalit. S hřejivým pocitem v srdci a přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a vydali zpět do svých domovů.